СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧим замінити протеїн?


По ряду причин — починаючи від алергії на лактозу, закінчуючи обмеженнями бюджету — багато тих хто тренуються не можуть собі дозволити прийом протеїнового порошку. Їх цікавить питання того, чи припустимо в домашніх умовах замінювати протеїн на звичайне сухе молоко або на дитяче харчування.

Деякі шукають в аптеках альтернативу амінокислот BCAA і креатину, вважаючи, що порівняно зі спортивним харчуванням «аптечні» препарати будуть більш ефективними. Не кажучи про те, що багато новачків намагаються робити з сирих яєць і вівсяних пластівців домашній протеїновий коктейль.


Протеїн після тренування


Чим замінити протеїн

Нагадаємо, що після спортивних тренувань для відновлення і росту мускулатури організму необхідні швидше вуглеводи, а зовсім не білки. Коктейль з двох бананів і склянки молока після тренінгу буде більш корисним, ніж порція протеїну-ізоляту з нульовим вмістом цукру.

Крім цього, прийом протеїну важливий не стільки після тренування, скільки за 2-3 години до його початку — це дозволяє мати високий рівень амінокислот в крові при відсутності тяжкості в шлунку. По суті, ви можете замінити протеїн навіть вареними курячими яйцями, так як вони встигнуть перетравитися.


Домашній протеїновий коктейль


Вміст протеїнового коктейлю зовсім не в тому, що він рідкий, а в тому, що в ньому міститься білок, максимально доступний для швидкого засвоєння. Потрапляючи в шлунок, найдрібніші частинки сироваткового протеїну буквально протягом декількох хвилин засвоюються і надходять у кров у вигляді амінокислот.

Зробити подібну суміш з допомогою сирих яєць, молока і інших звичайних продуктів просто неможливо. Навіть якщо ви ретельно перемішайте все це в блендері, склад такого коктейлю і швидкість його засвоєння будуть вельми далекі навіть від самого низькоякісного порошкового протеїну.


Чи можна замінити протеїн сухим молоком?


По суті, сироватковий протеїн — це і є сухе молоко, максимально очищене від жиру, вуглеводів (включаючи лактозу, звану «молочним цукром») та інших небажаних домішок. При цьому калорійність сухого молока набагато вища, тоді як вміст білка на 100 г — набагато нижче.

Замінювати порошковий протеїн сухим молоком не рекомендується. Крім надмірної калорійності за рахунок насичених жирів у ньому містяться величезні дози лактози, здатної викликати проблеми зі шлунком навіть у здорових людей з переносимістю молочних продуктів.


Дитячі поживні суміші


Спеціальні живильні суміші для дітей принципово відрізняються від сухого молока — вони ретельно очищені від домішок і мають в складі важливі для росту організму вітаміни і мінерали. Однак у перерахунку на грами протеїну їх вартість в рази перевищує сироватковий протеїн.

Якщо вашою головною проблемою з порошковим протеїном є непереносимість лактози, замість покупки дитячого харчування зверніть увагу на сироватковий протеїн не з молока, а з сої, гороху та інших рослинних джерел, абсолютно не містить в складі лактози.


Чим замінити креатин?

Креатин є добавкою, що збільшує енергетичну ємність м'язів і поліпшує візуальну об'ємність мускулатури за рахунок накопичення рідини. По суті, замінити моногідрат креатин іншим типом спортивного харчування або аптечним препаратом абсолютно неможливо.

Однак креатин — це типовий компонент м'язової тканини і він міститься в м'ясі тварин. Якщо ви з'їдаєте 100-200 г м'яса в день, ви однозначно покриваєте добову потребу в креатин. Нагадаємо, що він накопичується в організмі поступово, а необхідність прийому креатину циклами — лише міф.


Чи справді потрібен гейнер-ізолят?

Те, що для росту м'язів обов'язково потрібні білки, є достовірним фактом. Проте головну роль у цьому процесі відіграє зовсім не спортивний протеїн, а підвищена калорійність харчування, створювана прийомом вуглеводів і жирів. Самого білка достатньо в кількості 1.5-2 г на кг сухої маси тіла.

Навіть якщо ви повністю виключите прийом порошкового протеїну, креатину, спортивних добавок та їх замінників, зосередившись на загальному розумінні своєї дієти, ви швидше досягнете результату. Саме це дозволяє успішно набрати м'язову масу навіть вегетаріанцям при відмові від м'яса.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації