СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи відвалиться від протеїна печінка


Сьогодні ми обговоримо тему, яка розбурхує розуми не тільки людей, котрі нещодавно переступили поріг спортивного залу, але і спортивних експертів, які до залозу доторкуються максимум у вигляді клямки замку в туалеті.

Мова в нас піде про натуральне і не зовсім натуральне харчування, котре вживається як спортсменами, так і іншими людьми.

У побуті диванних експертів найчастіше гуляє дві страшилки - це "хімія" і "протеїни", більше того періодично вони об'єднуються в дивовижний симбіотичний організм у вигляді двоголової невідомої фігні під назвою "вживати хімію і протеїни там всякі", тобто у щось тотожно рівне, невідоме і від того мабуть ще більш небезпечного.

Ну що ж, давайте спробуємо відокремити мух від котлет і трохи розібратися.

чи відвалиться від протеїна печінка

Спершу зупинимося на терміні, який не грає головної ролі в моєму оповіданні, однак для більшої ясності не зупинитися на ньому не можна. Що ж таке хімія? Ні, зараз я говорю не про предмет середньої та старшої школи, хоча це напевно все ж найкраще застосування цього терміна, а про сленгові вираженні, що по невдалому збігу обставин переповзло з місць, де під дзвінке брязкання заліза куються сталеві м'язи в підгнилі розуми біля телевізорних особин.

Поняття цього терміна для кожного своє, але в цілому його знаходяться приблизно і перебільшено за першою пачкою метану і ніяк не раніше, коли досяг своєї генетичної планки атлет намагається розширити свої можливості вдаючись до досягнень сучасної фармакології.

В цілому можна звести це поняття в розумінні людей, для яких горизонти силових видів спорту видно чітко і ясно, до гормональних препаратів, які так чи інакше впливають, але в цілому виступають у ролі своєрідних каталізаторів, на анаболічні та метаболічні процеси в організмі в цілому та в м'язових волокнах зокрема.

Ключове слово тут "гормональний", тобто даний сленговий термін тулиться в рамках галузі медицини ендокринології.

Поняття "протеїн" , у площині спорту, віднесено все ж у володіння іншої молодої науки нутриціології - науки про харчування - і разом з різними жирами і вуглеводами в різних пропорціях входять у наш з вами щоденний раціон.

Саме так, білок, він же протеїн вживається щодня усіма і міститься майже в будь-якій їжі, як рослинній, так і тваринній. Я сподіваюся, що при прочитанні цих рядків у критиків поміняється думка на рахунок спортивного харчування, що від нього сяде (що це за поняття таке "посадити" теж не відомо) печінка і назавжди перестане реагувати дітородний орган. Вони часто лякають молоді не зміцнілі уми молодих атлетів.

Чому білок і протеїн - це два тотожних слова. Протеїни спочатку виділили як щось з схожими властивостями помітивши таку їх властивість як "денатурація" , а в даному конкретному випадку зміна їх властивостей під впливом температури. Найпростішим прикладом для кожного є зміна фізичних властивостей білка в курячих яйцях під час смаження або варіння. З цієї причини для російських вчених виявилося ближче наше "білок" ніж латинське "протос".

Ось звідси і плутанина.

Тепер розберемося з натуральністю харчування.
Що в першу чергу протиставляють протеїну у вигляді порошку? Молоко, м'ясо, сир. Так! Звичайно! Це прекрасні продукти. І вони сто відсотків натуральні, якщо ви особисто вирощували корову, свиню чи траву, яку ця корова їла і стежили за тим, що саме колов вашим тваринам ветеринар.

Якщо ви купили молоко, сир, йогурт, сир або будь-який інший молочний та кисломолочний продукт в супермаркеті, то будьте впевнені, що натуральності в ньому не багато.
Ось, наприклад, молочні інгредієнти «Баттер Грейнс» (США):


Вони пропонують на нашому вітчизняному ринку ароматизатори молока, масла, сметани, вершків, сиру, тощо.

Один кілограм будь-якого з цих інгредієнтів відповідає за смаком і ароматом 100 кг вихідного продукту. Тобто навіщо виробнику 100 кг натурального молока, якщо він зможе наколотити з водою з-під крана всього один кг чого-то за ціну в три (!!!) долара? Запитайте і відповісте собі чесно, як би вчинили на місці виробника ви?

У цілому харчова хімія крокує семимильними кроками, тому що на це є попит у виробників.
Тварини на забій під час росту отримують гормональні препарати, до речі схожі з тими, якими вас лякають. М'ясо обробляється для довшого терміну реалізації.

В молоко для більш високої жирності додаються рослинні жири, так і пів біди якщо б їх туди просто лили. Для того, щоб елементарно приховати сліди у вигляді жирних плаваючих кіл для їх розчинення в молоко додають засоби на кшталт миючим. Яйця містять антибіотики якими для профілактики напихали курей. В принципі молоко або сир наші гастрономічні чарівники можуть сфабрикувати і без самого молока, ніж власне вони і грішать, якщо не в повному обсязі, то в частковому.

З порошковими протеїнами ситуація інша: якщо купуючи продукти в супермаркеті ви платите по суті за смак і стаєте заручником порядності і фантазії технолога, а купуючи протеїн ви платите в першу чергу за результат.

Я не кажу, що закликаю всіх після прочитання цих рядків перейти виключно на порошки. Звичайно ж ні. Головне зрозуміти, що протеїн в порошку може виявитися значно більш натуральним продуктом ніж багато того, що ви вживаєте щодня.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації