СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи треба пити воду після тренування?


Згідно з останніми науковими дослідженнями, є дещо краще від води, здатне відновити ваш водно-сольовий баланс і дещо ефективніше.

Роками експерти стверджували, що для заповнення рівня рідини в організмі, в час і після тренування треба пити воду або спортивні напої, проте, з'ясувалося, що це не краще рішення. На сцену знову виступив протеїновий коктейль.

Нещодавно вчені вирішили оцінити ефект протеїну регідратацію організму після вправ в жарких умовах. Експериментальні напої були ідентичні по складу електролітів і калорійності і розрізнялися лише кількість молочного протеїну.

чи треба пити воду після тренування

В результаті тренування в жарких умовах вісім чоловіків втратили близько 1,9% маси тіла. Потім вони відновили запаси рідини на 150% від втрачених за допомогою коктейлів, що полягали або з 65 грам вуглеводів на літр, або з 40 грам вуглеводів на літр плюс 25 грам молочного протеїну на літр. Зразки урини (мочі) були забрані перед тренуванням, після тренування і ще через чотири години потім регідратації.

Загальний вихід урини після регідратації опинився вище у вуглеводній групі, чим в вуглеводно-протеїновій. Затримка ж рідини була вища у тих, які споживали вуглеводно-протеїновий коктейль.

Таким чином, вуглеводно-протеїновий коктейль краще відновлює водний баланс після тренування, чим вуглеводний напій, і вже тим більше краще, ніж проста вода.
Але є і ще одна причина для споживання після тренування саме комбінації вуглеводів і протеїну.

В ході іншого дослідження вчені спостерігали за ефектом споживання вуглеводно-білкового напою на м'язові ушкодження, що викликалися вправами. Чотири групи з восьми здорових молодих людей пили такий напій перед, відразу ж після і через 24 години після інтенсивних силових тренувань. З'ясувалося, що вуглеводно-протеїновий коктейль краще спрацьовує після тренування, швидше відновлюючи пошкоджені м'язи.

Отже, чи треба пити воду після тренування або віддати перевагу спортивному напою? Ні те, не інше. Вуглеводно-протеїновий коктейль, прийнятий відразу ж після закінчення сесії, як найкраще ростить м'язову масу і, як ми тепер знаємо, краще відновлює запаси рідини в організмі. Тому після тренування краще всього випити порцію вуглеводно-протеїнового коктейля, тобто гейнера. Як правильно вибрати гейнер.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації