СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи шкідливий протеїн для здоров'я?


А чи шкідливий протеїн для здоров'я? Є люди, котрі думають і стверджують, що спортивне харчування особливо, протеїн і амінокислоти викликають різні побічні ефекти, і по мірі негативної дії їх порівнюють з анаболічними стероїдами. Вони говорять, що протеїн здатний викликати фізичну залежність, робить згубну дію на потенцію, погіршує роботу печінки і нирок, а також приносить багато іншої шкоди людському організму. Проте, ці припущення позбавлені під собою підстави.

Протеїни можна застосовувати не лише спортсменам і культуристам, але і звичайним людям будь-яких віків без шкоди для здоров'я, оскільки усі вони виготовлені з харчової сировини. Після особливого методу очищення виходить білок, позбавлений жирів і вуглеводів, який є невід'ємними компонентами практично будь-якої їжі. Білок, що міститься в спортивних добавках, виходить з природних продуктів і абсолютно фізіологічний відносно людського організму. У зв'язку з особливостями сучасного способу життя очищений білок потрібний в щоденному раціоні.

Постійні стреси, гіподинамія, отримувані за нетривалий час фізичні навантаження - усе перераховане скорочує потребу у вуглеводах і жирах, проте потреба у білці залишається на колишньому рівні.

Науковий прогрес, нові розробки в області спортивних продуктів харчування дозволили нам змінити дієту, адаптувати її до сучасного способу життя. Яскравим прикладом тому являються протеїни і суміші з високим вмістом білку, застосування яких практично обов'язково для збереження ідеальної спортивної форми, зниження маси тіла і занять бодібілдінгом. Варто також особливо підкреслити, що потенційна шкода протеїну і білку нехтує малий порівняно зі змінами в людському організмі, що виникають при вживанні жирної їжі і фастфуду, кондитерських виробів і насичених жирів в чистому вигляді.

Потрібно відмітити, що є люди з індивідуальною непереносимістю білку - різними видами алергій на білки, як це буває і з іншими продуктами. Це може проявлятися в розладах травлення і алергічних реакціях. Розлади травлення виникають через недостатню кількість ферментів в організмі, які не можуть розщепнути білок, інша причина недуги - дисбактеріоз кишковика. В цьому випадку патогенна флора кишковика починає активне ділення, адже білок є поживною речовиною не лише для людського організму, але і для безлічі мікробів. Цей стан протікає за принципом харчового отруєння і проявляється у вигляді діареї, метеоризму, абдомінальних болів.

Якщо ви страждаєте на подібне захворювання, радимо приймати додаткові ферменти або зменшити споживану кількість протеїну.

Істотна шкода від протеїну дійсно можлива, у тому випадку, коли йдеться про захворювання нирок, зокрема, при нирковій недостатності. Існує думка, згідно з якою протеїн у великих дозуваннях сам по собі здатний провокувати розвиток захворювань нирок. Проте численні клінічні дослідження підтвердили, що дози, рекомендовані людям бодібілдінгом, що займається, у тому числі і професійно, не можуть пошкодити внутрішні органи. У одиничних же випадках, коли прийом протеїну був пов'язаний з маніфестацією захворювання нирок, виявилось, що недуга або вже була у людини або виявлялася наявність генетичної схильності до такого роду реакції організму.

Проте і в цьому випадку зміни були оборотними, і після відміни протеїнових добавок стан повертався в початкову норму.

Певного роду побічні ефекти можуть виникнути при постійному вживанні чоловіками соєвого білку, адже в нім містяться різні фітоестрогени, які схожі по дії з естрогеном - жіночими статевими гормонами. Нерідко на сою виникають і алергічні реакції. Глютенова непереносимість так само може виявитися наслідком непереносимості протеїнів. Якщо ви точно знаєте, що ваша травна система "Не любить" глютен, то уважно вивчайте упаковку препарату.

У одному експерименті, брали участь 20 чоловіків, які займаються бодібілдінгом. Усі вони були здорові. Під час місячного експерименту усі вони приймали додатковий білок в кількості трохи менше 3 грам на кілограм маси тіла. Після закінчення терміну дослідження, було проведено лабораторне дослідження стану органів, які показали, що ніякої негативної дії на організм зроблено не було.

З цього виходить, що якщо у вас немає алергії на певні протеїни або патології нирок, то введення в раціон додаткових кількостей протеїну буде для вас абсолютно безпечним. Можна почитати спеціальну статтю: Розрахунок денної потреби у білці, щоб упізнати свою добову норму протеїну або скористатися програмою-калькулятором, яка вирахує необхідну кількість білку без побічних ефектів і шкоди для здоров'я. Не забувайте, що білковий концентрат носить виключно допоміжний характер, а основну кількість протеїну необхідно отримувати з м'яса, риби, сиру, яєць і інших натуральних продуктів.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації