СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи можна потовщати від протеїну?


Кілька років тому дієта Аткінса вивела наші ж принципи харчування на недосяжну раніше висоту. Спочатку їй вдалося завоювати популярність і стати однією з наймодніших дієт. Але поступово люди почали усвідомлювати усі ризики, пов'язані з надлишком насичених жирів і холестерину в цій дієті, і принципи дієти Аткінса виявилися знехтувані. І це без урахування того, що сам лікар Аткінс переніс за своє життя, як мінімум один інфаркт.

Сказати чесно, ми б ніколи не порекомендували кому б то не було дотримуватися плану харчування, багатого насиченими жирами і холестерином, але коли мова заходить про споживання протеїну і збереження здоров'я, варто визнати, що деяке раціональне зерно тут все-таки є.

У дослідженні, опублікованому в 2012 році в журналі Американської Медичної Асоціації, було сказано, що окрім калорій безпосередню роль в набиранні ваги грає також і протеїн. Дослідники розділили учасників експерименту (усі - здорові люди) на три групи і збільшили калорійність їх харчування на 1000 ккал, але співвідношення протеїну в цих групах було різним. Ті, хто отримували менше всього білка, набрали і мінімальну ж кількість ваги, але, одночасно, втратили м'язову масу і запасли більш ніж 90 відсотків "зайвих" калорій у вигляді жиру. Іншими словами, вони потовщали.

Дві інші групи, що отримували нормальну і підвищену кількість протеїну, набрали приблизно однакову кількість ваги - більшу, ніж група тих, хто отримував мінімальну порцію протеїну. Але ось що відрізняло їх від першої групи - замість того, щоб втратити м'язову масу, вони її набрали.

Слід сказати, усе це дещо збиває з пантелику. Але проведене дослідження дало і деякі інші результати. Приміром:

Переїдання призводить до набирання ваги. Додавання 1000 ккал завжди веде до набирання ваги.

Протеїн допомагає нарощувати м'язову масу. Це не означає гарантований приріст м'язів, але, по украй мірі, намічає вектор подальших дій в харчуванні. Незалежно від загального об'єму споживаних калорій, споживання достатньої кількості протеїну може допомогти наростити м'язи.

А ось на дієті, бідній протеїном, цілком можливо потовщати. У групі учасників експерименту, що отримували найменшу кількість протеїну, приріст жиру був максимальним.

Існує безліч різних точок зору відносно правильного співвідношення протеїну з іншими складовими дієти. Деякі вважають, що ми вже споживаємо його надто багато. Інші говорять, що поняття "надто багато" в принципі не існує. Може бути краще дотримуватися правила золотої середини? Низьке споживання білку в цій дієті складало приблизно 6 відсотків від загальної калорійності живлення, 15 - при помірному споживанні і 25 - при максимальному.

Якщо доля білку у вашій дієті складає менше 15 відсотків, то, можливо, ви захочете дещо її збільшити, щоб уникнути втрати м'язової маси і набору зайвого жиру. З іншого боку, якщо споживання білку знаходиться в "нормі", а ви продовжуєте товстіти, самим кращим варіантом буде перегляд співвідношення інших нутрієнтів, щоб ліквідовувати наявний дисбаланс.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації