СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБронхолітичні засоби в бодібілдингу


Бронхолітичні засоби в бодібілдингу досить поширені і широко відомі. Причина досить проста: спортсмени часто знаходиться в середовищі, населеною різними алергенами. Постійні змагання, проведення часу на зборах і таборах, де багато пилу – все це здатне викликати запалення бронхів, а також бронхіальну астму та хронічний бронхіт. Щоб захиститися від ускладнень, спортсмени повинні приймати бронхолітичні препарати, чия дія спрямована на розслаблення бронхіальної мускулатури.


Бронхолітичні засоби поділяють на кілька видів:

• препарати, що впливають на адренорецептори (адапрол, тербуталін, іпрадол, формотерол, хлор);

• блокатори холінорецепторів (атровент, спирива та інші);

• міотропні засоби (теофілін, теопек).
Щоб зняти запалення і набряк використовують протизапальні препарати:

• глюкокортикіди (будесонід, флутиказон);

• стабілізатори;

• антилейкотрієни (інгібітори та блокатори).


Курс лікування бронхолітичними засобами


Курс лікування включає в себе процедури, чия мета - мінімізувати симптоми бронхіту і бронхіальної астми, відновити легеневі показники, не викликати загострення хвороби, забезпечити мінімальною кількістю побічних ефектів. Спеціально для цього були створені препарати, які являють собою комбінацію перерахованих вище засобів. Найбільш популярні з них включають в себе поєднання адреноміметиків і блокаторів, адреноміметиків і стабілізаторів, адреноміметиків та глюкокортикоїдів.


Дія бронхолітичні засоби препаратів


Бронхолітичні препарати не мають властивості всмоктуватися. Їх дія дає про себе знати через кілька хвилин після застосування. У випадку індивідуальної особливості препарат може почати діяти через 40 хвилин. Середня тривалість (максимум) - 6 годин. Засоби можна наносити як інгалятори, так і приймати всередину. Максимальне всмоктування демонструють лише таблетовані засоби. Потрібно 8 годин на виведення препарату – це здійснюється за допомогою сечі та жовчі. Інші особливості дії препарату залежать від індивідуальних характеристик засобів і особливостей організму спортсмена.


Позитивні ефекти бронхолітичних препаратів


Бронхолітичні препарати надають ефективне лікування, так як:


• впливають на мікроцилпарний кліренс;

• гіперглі-кемічний ефект;

• ліполітичний ефект;

• усувають спазм дрібних і великих бронхів;

• забезпечують розслаблення бронхів;

• препарати прибирають з клітин медіаторів запалення;

• інотропний ефект;

• хронотропний ефект.


Бронхолітичні препарати, в тому числі, впливають на кровообіг головного мозку, усувають сильний тиск, допомагають судинам легенів насичуватися киснем. Їх важлива дія - усунення проблем в дихальному центрі і диханні діафрагми. Це хороші спазмолітики, які активізують дію ферментів, які знижують запалення і алергічні реакції. Препарати до того ж ще й підтримують імунну систему.


Побічні ефекти бронхолітичних засобів


Як і будь-які інші ліки, препарати мають побічні ефекти. До них можна віднести набряки слизової, підвищену пітливість, нудоту, блювоту, запаморочення, сухість у роті, прискорене серцебиття, занепокоєння, поганий сон, пронос, аритмію. Ряд препаратів можуть викликати хриплість голосу, а також набряки гортані. Інші препарати можуть уповільнювати психомоторні реакції, викликати слабкість у тілі, пасивний настрій, сонливість.


Кленбутерол


Кленбутерол любимий бодібілдерами не тільки за свою властивість спалювати жир, але й за здатність знімати бронхолітичні спазми, а також брати участь у профілактиці бронхіальної астми. Це відбувається за рахунок здатності препарату порушувати адренорецептори (адреностимулятор).


Зілеутон


Зілеутон впливає на ліпооксигеназу, тим самим усуваючи бронхоспазми. Також вчені довели, що він, крім іншого, має протизапальний ефект, усуває набряк слизової бронхів.


Іпрадол


Іпрадол існує у вигляді таблеток, аерозолю та інших формах. Бореться з вірусною інфекцією, що викликає бронхіт. Сприяє розширенню бронхів, розслабленню гладкої мускулатури. Покращує процес виведення секрету.


Беродуал


Розширює просвіт бронхів, прочищає дихальні шляхи, має антибактеріальний ефект і допомагає боротися з інфекцією.


Тербуталін


Препарат має бронхолітичний і токолітичний ефект. Знімає спазми, викликає розслаблення волокон бронхів за рахунок впливу на адренорецептори. Інша його дія - гарне усунення в'язкого секрету.


Сальбутамол


Виводить гістамін, знижує набряк. Його часто вживають спортсмени при виснажливому кашлі і поганій роботі легенів. Стимулює бета-адренорецептори.


Теофілін


Теофілін нормалізує дихання, покращує роботу кровоносних судин і судин мозку. Розширює просвіт бронхів і таким чином знімає спазми. Це відбувається за рахунок блокування аденозированих рецепторів.


Атровент


Атровент допомагає під час емфіземи легенів і бронхіальної астми. Часто його застосовують хворі хронічним бронхітом.


Теопек


Теопек діє на судини, розширюючи їх, збільшуючи просвіт бронхів. Добре зарекомендував себе при обструктивному бронхіті, коли у спортсмена спостерігається сильний гавкаючий кашель з великим виділенням секрету.


Теотард


Розслаблює бронхи, знімає спазми, покращує загальне самопочуття. Має протизапальну дію.Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації