СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБоротьба з вагою після 40


Сорок років стає поворотним моментом для здоров'я багатьох людей. Їх метаболізм сповільнюється, з'являються перші ознаки старіння і хронічних захворювань, тіло швидко набирає вагу. Особливо це помітно серед чоловіків.

Буквально днями був опублікований науковий прогноз на найближчі 30 років. Судячи з нього, до 2040 року, серед чоловіків старше 40 років близько 70% страждатимуть ожирінням, ризикуючи померти від цукрового діабету, інсульту і хвороб серця.

Як правило, помітного збільшення об'ємів талії і загострене почуття близької смерті буває досить, щоб після сорокаріччя змінити свій режим, вибравши харчування з меншим вмістом жирів і зайнятися бігом.

боротьба з вагою після 40

Насправді ж, це гірші з речей, які може дозволити собі зробити людина середніх років, говорить відомий лікар, консультант і експерт по діабету, почесний науковий співробітник Університету Глазго, доктор Чарльз Кларк.

Він, як і все більше сучасних експертів, вважає, що дієта з низьким вмістом жирів робить здоров'я людини, в довгостроковій перспективі, ще гірше. А усе тому, що скорочуючи жири, люди середнього віку звертаються до вуглеводів, у тому числі що містить велику кількість цукру.

Як відомо цукор чинить вплив на синтез гормону інсуліну, є реальним дієтичним злом серцевим захворюванням, що призводять до ожиріння і самим серйозним серцевим захворюванням.
Можливо на ці висновки можна було б не звертати увагу, останнім часом з'являється багато інформації най різнобічнішого характеру на тему харчування і схуднення, якби ім'я самого доктора Кларка, що має більше 80 наукових робіт опублікованих в найсерйозніших наукових виданнях, не було таким значущим.

З іншого боку, Чарльз Кларк, говорить про шкідливу дію бігу, який не лише знищує тазостегновий і колінні суглоби, але і дає величезну, несумісну з віком, навантаження на серце і легені.

Але не усе так погано. Можна значно поліпшити своє здоров'я і понизити ризик смертельних захворювань, зробивши декілька дуже простих змін у своєму режимі. Ось деякі з цих рекомендацій.


Уникайте знежирених продуктів


Нам постійно твердять, що продукти з високим вмістом жиру шкідливі для артерій. Таким чином, для людини стає очевидним вибір продуктів, що не містять жири, коли він замислюється про своє здоров'я.

Але холестерин, який безпосередньо впливає на нашу серцево-судинну систему, усього на 15% складається з холестерину що потрапляє в організм з їжею, інші 85% синтезуються печінкою. А її робота вже залежить від кількості цукру.

Коли цукор поступає в кров, починає вироблятися гормон інсулін, що намагається усунути цукор з крові, даючи команду печінці конвертувати поживні речовини, що поступають в кров, в тригліцериди (форма жиру в крові). Тригліцериди об'єднуються в жирові краплі в крові і транспортуються до жирових клітин - людина починає товстіти.

Також інсулін регулює роботу печінки за допомогою холестерину. Останні дослідження показують, що високий рівень інсуліну викликає синтез, так званого поганого холестерину (ЛПНП).

Люди, як правило, звертають увагу на вміст жирів в продуктах, але не вважають на цукор, адже він міститься у великій кількості в таких продуктах, як нежирні йогурти, заправки до салатів, соки і так далі. Часто виробники спеціально додають цукор або швидкі вуглеводи в нежирний продукт, щоб компенсувати втрату смаку від відсутності жиру.
Забудьте про біг

Фізичні вправи відіграють важливу роль в підтримці контролю над рівнем інсуліну. Але пробіжка хороший спосіб це зробити, якщо ваш організм молодий і готовий до навантажень. Якщо ж ваша вага надмірна, або у м'язів низький тонус, вам більше 35 років або ви не маєте техніки бігу джоггинг, біг стає найкоротшим шляхом до проблем з колінними і тазостегновими суглобами. Не кажучи про непосильне загальне навантаження на організм.

Замість цього починайте поступово ходити, повільно збільшуючи темп і фізичну форму. Прогулянки 5 раз на тиждень по 20 хвилин, з невеликим навантаженням на м'язи (вправи з додатковою вагою) і розтяжка, це кращий спосіб стати здоровішим.


Тренуйте гладкі м'язи


Наші м'язи починають втрачати тонус після 35 років, щоб цього не допустити існують різні види фізичного навантаження. Але окрім усім нам відомих поперечно-смугастих або скелетних м'язів, існують і гладкі м'язи внутрішніх порожнин нашого тіла. Так звані, м'язи мимовільних рухів, що допомагають роботі внутрішніх органів. Вони дуже важливі для здоров'я організму і як і будь-які інші потребують живлення і кисню.

Для "тренування" гладких м'язів потрібно споживати більше грубої їжі забезпеченою рослинною клітковиною (наприклад, зелених овочів). Вона розтягує м'язові волокна кишковика і стимулює роботу гладких м'язів. Якщо цього не робити, то кишковик впадає в "сплячку", а це головна причина виникнення його раку.

Також для гладких м'язів важлива вода, яку варто пити регулярно, а не тільки під час спраги. Вона підвищує тонус гладких м'язів і запобігає багатьом хворобам, що виникають з віком, такі, як коліт, виразки і синдром роздратованого кишковика.


Сидіть прямо


Правильна осанка життєво важлива для здоров'я м'язів і кісток. Те, як ви сидите або стоїте має вирішальне значення для ефективного функціонування внутрішніх органів. Розпрямлені плечі і пряма спина дають можливість усім органам почувати себе вільно, а судинам бути в найбільш розширеному стані, що покращує кровообіг, дихання і гастро інтестинальні функції.


Боріться із стресом

В стані стресу наш організм виробляє гормон кортизол. Одним із завдань якого є вивільнення з печінки цукру в кров, для миттєвого забезпечення організму енергією потрібної для подолання стресової ситуації ( наприклад, в еволюційному розрізі це втеча від хижака або боротьба з ворогом, що напав). Але якщо це підвищення не супроводжується фізичною роботою, то включається інсуліновий механізм зниження рівня цукру в крові, що веде до ожиріння.

Якщо у вас постійний стрес, то рівень інсуліну в крові постійно високий, а це окрім набору ваги, шлях до багатьох хвороб.

Стрес також викликає, т.з. "гормональну бурю", що може привести до збою в роботі внутрішніх систем і спровокувати початок цукрового діабету, гіпертонії, раку і навіть остеопорозу, не кажучи про значне зниження імунітету.

Тому дуже важливо: повноцінно харчуватися (голод і погане харчування додатковий ризик виникнення стресу), спати в темний час доби і більше рухатися, а також включити в щоденний режим вправи по глибокому диханню, для релаксації.

Також потрібно пам'ятати про такі важливі компоненти по боротьбі із стресом, як цікава книга (захоплююче читання здатне за 6 хвилин понизити рівень стресу на 68%), приємна музика (зниження на 32%) і масаж (27%).


Пийте вино, а не соки

У день слід випивати не менше десяти склянок води. При цьому фруктовий сік має бути повністю виключений (через велику кількість цукру), кава обмежена 2-ма чашками в день, оскільки викликає обезводнення, а чай з тієї ж причини - 3-ма чашками. А ось алкоголь в помірних кількостях корисний.

Звичайно це не повинно бути пиво, яке має високий вміст вуглеводів. Але 1-2 келихи червоного вина в день поліпшать загальний стан організму.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації