СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБілки рослинного походження


Білки рослинного походження - дуже важливий компонент нашого раціону. І навіть враховуючи те, що наш організм засвоює не більше 80% білків рослинного походження, бути присутнім він повинен обов'язково, причому не менше 40% від усієї їжі - джерел білку. Білки рослинного походження окрім протеїнів містять також і множина інших, корисних для нашого організму речовин: вітамінів, мінералів і баластних вуглеводів.

білки рослинного походження

Джерела білків рослинного походження


Найгостріше питання отримання протеїнів турбує вегетаріанців і тих, хто сидить на дієтах. Звичайно, повністю замінити тваринний білок рослинним дуже складно, але при умілому поєднанні рослинних компонентів можна цього добитися. Отже, рослинний білок міститься в таких продуктах:


соєві продукти;
бобові культури;
капуста;
горіхи;
проросла пшениця.


Суперечки про користь вегетаріанства і його доцільності ведуться дуже давно і не припиняться, напевно ніколи. Дослідження, що проводяться, все ж стверджують, що можна отримувати набір незамінних амінокислот, але для цього треба приймати в їжу дуже багато різноманітних джерел рослинного білку, що, на жаль, не завжди реально.


Білки рослинного походження, як альтернатива м'ясу


Дуже складно виключити з раціону м'ясні продукти без збитку здоров'ю, але все таки реально. Усі незамінні амінокислоти - складові білку - можна отримувати і з рослинної їжі. Так, наприклад, соя і соєві продукти - чудове джерело рослинного білку. При цьому вони не містять жирів, що дуже благотворно позначається на стані нашої печінки. А соєвий білок засвоюється майже на 100%.

Відмінною альтернативою м'ясу можуть стати злаки і бобові культури. Серед злаків на першому місці знаходиться гречка - ця звична багатьом крупа не лише багата вітамінами і залізом, але і сприятливо впливає на кровотворну функцію організму. Обов'язково включіть в раціон овес і висівки - вони допоможуть вивести з організму надлишок холестерину і нормалізують тиск.

При відмові від м'ясної їжі вам треба заповнювати запаси вітаміну В12, який активно бере участь в обміні речовин і нервової діяльності. Але і тут є альтернатива - зелений салат або морська капуста, пивні або пекарні дріжджі, шпинат або зелена цибуля - чудові джерела рослинного білку.

При різноманітному харчуванні замінити тваринний білок білками рослинного походження досить просто, найголовніше - скласти меню і дотримуватися його, у такому разі ви не лише отримаєте необхідні вам амінокислоти, але і допоможете вашим органам працювати краще, приведете в тонус шлунково-кишковий тракт і від зайвих жирів позбавитеся.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації