СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБілкове вікно


Харчування у бодібілдінгу - така ж важлива складова набору маси м'язів, як тренування і відновлення. Одно з ключових понять, які включає бодібілдінг харчування - білкове вікно.


Що таке білкове вікно?


Через півгодини після інтенсивних силових навантажень у організму появляється цікава здатність: він може засвоїти дещо більше в порівнянні із звичною кількістю білку. Йдеться про десятки грамів, не більше. Проте, оскільки ефект проявляється із завидною постійністю після кожного тренування, впродовж місяця його грамотне використання дозволяє наростити до кілограма сухої м'язової маси.


Як це відбуваться?


Якщо не ударятися в нетрі біохімії, механізм коротко такий: тренування стимулює катаболізм м'язів - розпад білкових ланцюгів. Проте разом з примітивними біохімічними процесами у вашого тіла є додаткова сигнальна система, свого роду страховка, що допомагає механізму адаптації до навантажень виконувати свою функцію. Раз м'язи розпадаються, а для вирішення завдань, що виникають перед вашим організмом, - важких фізичних навантажень - вони потрібні, необхідно терміново запустити механізм відновлення. Анаболізму. Створення нових білкових ланцюгів, для яких, природно, потрібні амінокислоти.


Як використовувати білкове вікно?


Треба враховувати два чинники:
Горезвісне білкове вікно відкрито буквальне дві-три години. Втім, оскільки деякі аспекти фізіології досі незрозумілі вченим, точні терміни і причини, що впливають на тривалість, все ще обговорюються.

Протеїни - це будівельний матеріал для мязевої тканини, вони бувають різні по швидкості засвоювання і складаються з амінокислот. Скажімо, амінокислоти, що містяться в м'ясі, поступлять в м'язову тканину з кров'ю не раніше чим через 6 - 8 годин після обіду або вечері, амінокислоти з сироватки засвоюються найшвидше до 1 години.


Висновки очевидні:


Відразу після тренування, після того, як ви прийдете до дому, бажано прийняти деяку кількість білкової їжі.

Пріоритет слід віддати тим білкам, які засвоюються максимально швидко. В першу чергу - протеїновим коктейлям на основі сироваткового, соєвого і яєчного білків. Немає під рукою коктейля? Зїште варені яйця або випийти пакет молока, і це піде на користь вашому тілу, коли воно жадібно поглинає усі доступні амінокислоти.


Обмеження прийому білку

Як і у будь-якій справі, у використанні білкового вікна слід пам'ятати про почуття міри.
Навіть після тренування сумарна кількість білку, яка може засвоїти ваше тіло за одну їду, дуже обмежено. Якщо ви з'їсте більше 100 грамів чистого протеїну відразу після тренування, ви просто отруїте свій організм продуктами переробки їжі.

Не забудьте: не до кінця перероблені білки - це токсини. У Древньому Китаї була жорстока страта: людину годували одним м'ясом. Через короткий час він помирав в муках: відмовляли печінка і нирки.

Окрім білку, додайте до прийому їжі після тренування деяка кількість швидких вуглеводів. Білок краще засвоюється у відсутності енергетичного дефіциту. А важкі навантаження викликають сильне енергетичне виснаження.

Пекельно важке тренування і вас нудить, а від виду будь-якої їжі до горла підступає грудка - не насилуйте себе. Обмежтеся водою з великою кількістю цукру : вона допоможе швидко відновити рівень глюкози в крові. Поїсти можна і пізніше.

Зверніть увагу: часта нудота після тренування - симптом глибокої перетренованості. Якщо вона переслідує вас постійно і супроводжується застоєм силових результатів - можливо, вам варто звернути увагу не на раціон, а на свій графік тренувань. Більше щадний графік поверне вас до життя і знову змусить ваші м'язи рости.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації