СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБілки і силові тренування


Вся енергія, необхідна для життя, а також для функціонування нашого організму надходить з їжі, яку ми їмо, і рідини, що ми п'ємо. Ці поживні речовини, як правило, розбиті на три класи: білки, жири і вуглеводи.

Кожна категорія продуктів харчування має важливе значення для здоров'я, та всі ми повинні споживати продукти з кожної категорії. Співвідношення, в яких ми повинні споживати ці продукти, проте, часто є темою обговорення.


Спортивне харчування - протеїн


білки і силові тренування

Білки часто називають будівельними блоками організму. Білок складається з комбінації структур, які називаються амінокислотами, які сполучаються різними способами і будують м'язи, кістки, сухожилля, шкіру, волосся, та інші тканини. Вони служать також і для інших функцій, включаючи поживну транспортування і виробництво ферментів. Насправді, існує більш ніж 10000 різних білків в організмі.

Достатнє, регулярне споживання білка має важливе значення, тому що його не так легко зберігати в організмі. Різні білкові продукти харчування містять різні амінокислоти, але головне щоб в організм надходили ті самі 8 незамінних амінокислот, які можна знайти в таких продуктах, як м'ясо, риба, яйця. Білок можна знайти і в овочах, але це може служити лише доповненням до основних джерел білка, тому багато вегетаріанців можуть відчувати брак цих незамінних амінокислот.


Білок - потреби для спортсменів


Спортсменам потрібен білок, насамперед, для росту і відновлення м'язів, що травмуються під час фізичних вправ та для оптимізації вуглеводних запасів у вигляді глікогену. Білок не є ідеальним джерелом палива для тренування, але може бути використаний в збалансованій дієті разом з вуглеводами.


Рекомендована норма споживання білка


Зазвичай дорослій людині необхідно вживати 0,8 грамів білка на кілограм ваги тіла в день.
Людям, які займаються силовими тренуваннями необхідно вживати приблизно від 1,4 до 1,8 грамів білка на кілограм ваги тіла в день.


Скільки ж це білка? Не так багато, як здається. Ось список деяких продуктів з високим вмістом білка.


Їжа і кількість білка
Риба, 100 грам, 21 г
Курча, 100 грам, 21 г
Яловичина, 100 грам, 21 г
Молоко, 240 грам, 8 г
Тофу, 100 грам, 15 г
Йогурти, 240 грам, 8 г
Сир, 100 грам, 21 г
Арахісове масло, 2 столові ложки, 8 г
Яйця, 2 великих 13 г.


Багато спортсменів думають, що саме велике споживання білка необхідно для нарощування м'язової маси. Виявляється, що спортсменам насправді потрібне високе споживання вуглеводів і адекватні запаси глікогену в якості палива для тренувань.

Всі тренування з найвищою інтенсивністю харчуються енергією саме від вуглеводів. Ні жир, ні білок не можуть бути окислені досить швидко, щоб задовольнити вимоги високої інтенсивності вправ. Білок необхідний на стадії відновлення і поповнення запасів глікогену в м'язах. Тому, щоб досягти хороших результатів у силових тренуваннях, необхідно збалансоване харчування з адекватним вживанням білка і інших поживних речовин.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації