СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБагатокомпонентний протеїн


Багатокомпонентний протеїн, це такий протеїн, куди входять кілька видів білка. Зазвичай це такі види, як:


Сироватковий ізолят
Сироватковий концентрат
Сироватковий гідролізат
Міцелярний казеїн
Яєчний протеїн
Соєвий протеїн


Тобто, виробник змішує кілька видів протеїну. Навіщо він це робить? На це є 2 причини:


1. Здешевити продукт. Жоден виробник не вказує, якого протеїну скільки відсотків покладено в упаковку. Що це означає? Це значить, що виробник цілком може (а багато хто так і роблять) кинути щіпку дорогих протеїнів (казеїн, гідролізат) і побільше дешевих (соєвий протеїн) і при цьому написати на упаковці, що всі ці протеїни є. Але не сказати при цьому, якого протеїну – скільки.

2. Причина №2 – зробити протеїн різноманітнішим за амінокислотним складом і зробити його більш універсальним. Адже в багатокомпонентному протеїні є як швидкі протеїни (сироватка), так і повільні (казеїн).


Але, що стосується різноманітного амінокислотного складу – це все фігня. В сироватці і казеїні присутні всі 18 амінокислот, які є в білку. У яєчному не вистачає 2-х амінокислот , а в сої – 1. Тому, від змішування всіх цих видів протеїну – більш багатим склад не стає. Він залишається незмінним.


Так чи потрібен такий протеїн взагалі?


Так. Як я писав вище – комплексний протеїн містить у собі як швидкі, так і повільні білки. Це єдина його перевага. І досить важливе. Такий протеїн універсальний у плані вживання. Його можна пити на ніч, і після тренування, і взагалі в будь-який час дня і ночі. Багатокомпонентний протеїн насичує організм амінокислотами як миттєво, так і протягом декількох годин.

Більше плюсів в комплексного протеїну немає. Але одного цього плюса достатньо, щоб спробувати його. Ідеальна формула багатокомпонентного протеїну


Ідеальна формула дуже проста і містить в собі всього 2 види протеїну:


50% гідролізату сироваткового.
50% міцелярного казеїну.


Сироватковий гідролізат – найшвидший протеїн, а міцелярний казеїн – самий повільний. Більше нічого не потрібно. Все інше – маркетинговий хід. Але зустрічається такий комплексний протеїн в природі? Ні! Справа в тому, що обидва ці протеїни – дуже дорогі, і якщо змішати їх 50/50, то навіть в українських умовах вийде приблизно 700 грн за 1 кг. А у буржуїв – до 1140 грн за 1 кг (ціни на літо 2016).

У більшості ж випадків комплексний протеїн дешевший, наприклад, від того ж сироваткового концентрату. Ви не замислювалися, чому так? Адже і гідролізат, ізолят і казеїн, і яєчний протеїн – дорожче сироваткового концентрату. І, за ідеєю, такий протеїн повинен коштувати дорожче. Але ж є соєвий протеїн! Він і приходить на допомогу маркетологам. Адже в комплексний протеїн можна напхати сої і здешевити його цілком легально, а те, що там сої більше половини – так про це можна і не писати.

До речі, з цієї ж причини багато виробників не вказують амінокислотний склад таких протеїнів. Адже, маючи розум і знання в області спортивного харчування, можна за амінокислотним складом приблизно вирахувати, якого протеїну туди поклали найбільше.


Так що ж робити?


Вам залишається або зробити такий протеїн самому, купивши окремо ці 2 протеїни (як я написав вище), або вибрати з того, що є на ринку. З більш-менш нормальних варіантів можу запропонувати:


Багатокомпонентний протеїн «зроби сам» (сироватковий + казеїн + соєвий: 1/1/1)


BioTech: Protein Power
Syntrax: Trophix
BioTech: Nitro Gold Pro Enzy Fusion
Syntrax: Matrix
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації