СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАспаргінова кислота


Користь застосування амінокислотних сполук спортсменами підтверджена науково і сумнівів не викликає. Одним з таких речовин є аспаргінова кислота.


Хімічна структура аспаргінової кислоти


аспаргінова кислота

Аспаргінова кислота належить до класу альфа-амінокислот. Разом з глутаміновою кислотою вона класифікується, як кисла амінокислота, показник рКа яких дорівнює 3.9. При цьому слід зауважити, що у формі пептиду значення рКа залежить від великої кількості факторів і може доходити до 14.

На сьогоднішній день відомо кілька типів (енантіомерів) речовини. Назва «аспаргінова кислота» може носити будь-яка з них або суміш енантіомерів. З точки зору бодібілдингу найбільший інтерес представляє L-форма, що входить до складу білкових сполук. D-ізомер володіє більш обмеженими властивостями, але при цьому саме він справляє істотний вплив на вміст в організмі тестостерону. Це також є важливою властивістю амінокислотного з'єднання для спортсменів. Обидві перечисленні вище форми аспаргінової кислоти можуть бути одержані шляхом ферментативного синтезу. Також завдяки використанню цього методу можливо і отримання їх суміші DL-ізомеру, який отримав назву рацемічна суміш.


Фармакологічна дія аспаргінової кислоти


Основним завданням д-аспаргінової кислоти є регулювання роботи гормональної системи. Досить важливим з точки зору бодібілдингу відкриттям стали здатності речовини впливати з певними ділянками гіпоталамуса. Завдяки цьому можна істотно прискорити синтез гонадотропін релізінг гормону, який безпосередньо впливає на виробництво організмом гонадотропіну.

Саме завдяки гонадотропіну відбувається регулювання синтезу чоловічого гормону. Також аспаргінова кислота сприяє стимуляції виробництва гормону росту і пролактину. У ході досліджень вдалося виявити і участь Д-ізомеру речовини в процесі синтезу прогестерону і тестостерону яєчками.


Властивості анастрозолу


Як завжди буває при дослідженні впливу на організм нової речовини, перші експерименти проводяться на щурах. Коли почалися дослідження на людях, то була встановлена здатність Д-ізомеру, підвищувати рівень тестостерону і гонадотропіну в середньому на 40 і 30 відсотків відповідно.

При цьому слід звернути увагу, що всі ці властивості відносяться тільки до Д-ізомеру, а більшість спортивних добавок містить L - аспаргінову кислоту. Незважаючи на те, що L-ізомер здатний конвертуватися в Д-форму речовини, рівень тестостерону при цьому підвищуватися не буде. Також встановлено, що рівень даного амінокислотного з'єднання підвищує до 35 років, після чого починає знижуватися. Точно також відбувається і з тестостероном.


Застосування анастрозолу


Відразу слід сказати, що брати Д-ізомер аспаргінової кислоти можна тільки чоловікам. Мінімальним щодобовим дозуванням амінокислотного з'єднання є 3 грами. При прийомі меншої дози ефект буде відсутній. Добову дозу препарату слід розподілити на два або три рівних прийоми і приймати на протязі від 3 до 5 тижнів. При цьому перший прийом повинен бути відразу після ранкового пробудження, а всі наступні перед прийомом їжі протягом дня.


Побічні ефекти аспаргінової кислоти


В ході численних досліджень було встановлено, що при вживанні щоденно 2.66 грама препарату здоровим чоловіком протягом трьох місяців, побічні ефекти виключаються. Для підтвердження цього факту проводилися дослідження креатину, ферментів печінки, сечовини та інших показників.

Також встановлено, що Д-аспаргінова кислота сприяє значному підвищенню рівня пролактину, внаслідок чого, препарат не слід використовувати під час проведення відновлювальної терапії після анаболічних циклів, до складу яких входили ефіри нандролону. Нагадаємо, що цей стероїд сприяє підвищенню концентрації пролактину в організмі. Не було виявлено жодних доказів негативного впливу препарату на головний мозок. Більш того, вченим вдалося встановити, що аспаргінова кислота володіє нейропротективними властивостями.


Коротка історична довідка

Вперше дане амінокислотне з'єднання було виявлено у 1826 році в аспаргіні, виділеному завдяки кип'ятіння двадцятьма роками раніше. Нині точно встановлено, що синтез речовини в організмі відбувається завдяки процесам ізомерації тренінгу в гомосерин. Потім відбувається подальше окислення отриманої речовини і подальший гідроліз аспаргіну.

Виробляється аспаргінова кислота з білкових гідролізатів. Якщо говорити точніше, то речовина може бути отримано шляхом конденсації ацетату міномалонового ефіру і ефіру хлорооцтової кислоти. Потім відбувається гідроліз отриманих речовин після конденсації. Також може застосовуватися кислотний гідроліз аспаргіну. Для отримання цього амінокислотного з'єднання використовується його здатність входячих до складу амінокислоти солей барію і кальцію не розчинятися.

Популярність препарату серед бодібілдерів постійно зростає. На ринку з'являються нові спортивні добавки, до складу яких входить дана речовина. Яким би якісним не було харчування спортсмена, на високоінтенсивні тренувальні заняття витрачається величезна кількість живильних речовин і енергії. Для їх відшкодування потрібно використовувати різні спортивні харчові добавки. Все вищесказане може бути застосовано і до аспаргінової кислоти, що виконує в організмі велика кількість завдань.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації