СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк правильно вибрати протеїн


Заплуталися в різноманітності спортивних добавок? Джоі Вейленкорт поділиться 5-ма секретами того, як вибрати правильний протеїн для росту м'язів.

Білок - це будівельний матеріал, який використовується організмом для відновлення і компенсації зруйнованих м'язових тканин після фізичних навантажень.

Цінними джерелами білку є: куряче м'ясо, яловичина, яйця, молоко, сир, риба і, звичайно ж, спортивні білкові добавки - так званий "сухий протеїн".

Крім того, білок міститься в картоплі, рисі, макаронних виробах і горіхах. Проте амінокислоти рослинного походження не є "незамінними", а їх біологічна цінність поступається білкам, отриманим з м'яса і молочних продуктів. Таким чином, при розрахунку добової норми білку бажано враховувати тільки "повноцінні/незамінні" амінокислоти.

Вважається, що для набору м'язової маси (разом з позбавленням від жирових відкладень) необхідно забезпечувати надходження в організм великої кількості білку. Існує "золоте" правило - щоб взнати кількість білку, необхідну для набору сухої м'язової маси, треба помножити чисту масу тіла на 2-2,5. Потім цю кількість слід розділити на 5-6 прийомів їди впродовж дня.
Поїдання 6-ти курячих грудок в день або 8-ми яєчних білків за один прийом може здатися нездійсненним завданням для будь-якого новачка у світі бодібілдингу. Не переживайте - існує перевірена і ефективна альтернатива 6-ти повноцінній високобілковій їді в день.

Йдеться про те, щоб замінювати 2-3 прийоми звичайної їди вживанням сухого протеїну у формі білкових сумішей.

Можна виділити декілька переваг такої методики харчування, а саме:


Зручність вживання


Забезпечення організму легкозасвоюваним білком в після тренувальні періоди
Краще засвоєння і переварювання
Постійне поповнення запасу амінокислот
Очевидно, що включення якісного сухого протеїну в раціон харчування атлета забезпечує ефективне заповнення добової норми білку. Проблема полягає в тому, щоб вибрати ЯКІСНИЙ сухий протеїн, який сприятиме нарощуванню м'язової маси, а не викачуванню грошей з гаманця.


Гейнери з протеїнами


Передусім, слід розуміти, що спортивні добавки можуть бути різні.

Так, існують добавки, які називаються гейнерами. Як правило, гейнер - це концентрована суміш, що містить білки, вуглеводи і жири. Не дивлячись на те, що усі три макроелементи є необхідними для збалансованого раціону харчування, при купівлі сухого протеїну слід вибирати білкові суміші, а не білково-вуглеводні (гейнери).

Багато початкуючих атлетів часто припускаються поширеної помилки - купують одну з таких білково-вуглеводних сумішей, не підозрюючи, що окрім білку в ній містяться також вуглеводи і жири, які призводять до надлишку калорій і появи жирових відкладень.


При виборі сухого протеїну переконайтеся, щоб на етикетці було вказано:


Низький вміст жирів (не більше 1-5 грам)
Низький вміст вуглеводів (не більше 1-5 грам)
Високий вміст білку (близько 20-30 г на порцію - 80% в 100 грамах)


Перевірка часом


При виборі білкової суміші слід враховувати ще один чинник - час, упродовж якого компанія або продукт знаходиться на ринку.

Я керуюся наступним правилом: купувати тільки ті білкові суміші, які представлені на ринку не менше трьох років і мають багато позитивних відгуків.

Зазвичай, якщо білкова суміш має таке тривале "життя", то це свідчить про її якість і довіру до неї з боку споживачів.


Білкові суміші натурального походження


На мою думку, якість сухого протеїну куди важливіше, ніж загальний вміст білку.

Ретельно вивчайте інформацію на етикетці при купівлі сухого протеїну (перевагу слід віддавати тим білковим сумішам, в яких міститься не більше 7-10 інгредієнтів). Крім того, намагайтеся вибирати протеїн переважно з натуральними компонентами. Якщо ви утруднюєтеся вимовити склад білкової суміші, такий продукт краще залишити на полиці.

Також при виборі сухого протеїну не варто приймати за чисту монету рекламні обіцянки, що так звані "додаткові інгредієнти" нібито здатні прискорити набір м'язової маси.

Виробники спортивного харчування прибігають до всілякого роду хитрощам, додаючи нікчемно малу кількість якого-небудь додаткового інгредієнта в сухий протеїн. Сама по собі ця речовина може бути корисною для прискорення набору м'язової маси. Проте з урахуванням тих кількостей, в яких вона представлена у білковій суміші, розраховувати на який-небудь додатковий ефект не доводиться. Білкові суміші з достатнім вмістом таких додаткових речовин стоять на порядок вище і не є оптимальними по співвідношенню ціна/якість.


Концентрат, ізолят чи казеїн?


Форма сухого протеїну - це ще одне питання, по якому ведуться гарячі спори. Не вдаючись до нетрів теорії, вам слід знати наступне.

У моїй практиці мені довелося спробувати кожну з цих форм, після чого я дійшов висновку, що між ними немає ніякої різниці. Зрозуміло, це тільки моя особиста думка. Але якщо у вас немає проблем з грошами і ви упевнені, що від форми, в якій ви приймаєте сухий порошок, залежатимуть ваші успіхи у бодібілдингу, тоді ознайомтеся з невеликим описом.

Концентрат - відмінна форма сухого протеїну з середнім темпом засвоєння. Як правило, приймається між їдою.

Ізолят - ця форма протеїну засвоюється значно швидше. Його рекомендують приймати безпосередньо після тренування, щоб максимально прискорити доставку білків і амінокислот до виснажених м'язових клітин.

Казеїн - відрізняється тривалим періодом засвоєння (в порівнянні з концентратом і ізолятом). Бодібілдери і силовики використовують цю форму сухого протеїну, як правило, в якості останньої вечірньої їди, забезпечуючи цим самим постійний вступ амінокислот в кров під час сну.


Не ведіться на рекламу


Виробники спортивного харчування відомі своєю любов'ю до агресивних рекламних кампаній. Не піддайтеся на рекламний ажіотаж. Інакше ви ризикуєте переплатити за те, що вам не потрібне.

Я не говорю, що продукція цих компаній має погану якість чи то що вона не приносить результати. Просто вона не коштує тих грошей, які за неї просять. Потратьте трохи часу, щоб порівняти інгредієнти тих або інших білкових сумішей, а також відгуки про їх виробників. Не дозволяйте рекламному галасу впливати на ваші рішення.

Я купую сухий протеїн виробництва маловідомої компанії. Він розфасовується в просту упаковку і продається без нав'язливої реклами. Сама суміш складається з високоякісних інгредієнтів, і я довіряю компанії-виробникові. Саме це має значення.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації