СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕ5 причин почати приймати риб'ячий жир


Багато дивляться на цю популярну добавку зверхньо, не розуміючи, що вона може дати додаткову енергію, зміцнити судини, поліпшити увагу і розумові здібності.

У вічній гонитві за покращеною більш здоровою версією самого себе багато пробують приймати всілякі харчові добавки. Одну добавку п'ють для підвищення фізичної працездатності, другу — для стимуляції розумової діяльності, і що-небудь ще — для зміцнення серця і судин.

5 причин почати приймати риб'ячий жир

Риб'ячий жир — універсальна добавка, яка пропонує чимало привабливих корисних властивостей в одній упаковці. Риб'ячий жир покращує роботу мозку, допомагає схуднути, прискорює відновлення після тренувань, і це далеко не повний список його достоїнств. Що важливо, риб'ячий жир корисний для всіх без винятку: кожен, від затятого бодібілдера до літнього пенсіонера отримає користь від щоденного прийому добавки.

Питання в тому, які з корисних властивостей риб'ячого жиру доведено експериментальним шляхом, а які вигадані виробниками добавок? Ми вивчили результати досліджень, щоб виділити п'ять причин, щоб приймати риб'ячий жир, визнаних офіційною наукою.


Причина 1. Серце — найважливіший м'яз в організмі


Серцево-судинна патологія лідирує в списку причин смертності у світі з 1921 року. Правильне харчування і регулярні фізичні навантаження можуть допомогти не стати частиною сумної статистики, і те ж саме можна сказати про риб'ячий жир.

Риб'ячий жир — ідеальне джерело омега-3 жирних кислот, і це доведений факт, корисні як для людей зі здоровим серцем, так і для осіб з високим ризиком розвитку серцево-судинної патології. Риб'ячий жир допомагає запобігти розвитку захворювань серця за рахунок зменшення рівня тригліцеридів у крові, уповільнення утворення бляшок на стінках судин і зниження артеріального тиску.


Причина 2. Робота над формою не закінчується разом з тренуванням


Якщо ви страждаєте від болів в м'язах і суглобах після важкого тренування значить, ви схожі на 95% інших смертних. Навіть дуже треновані спортсмени можуть відчувати біль і дискомфорт після серйозних фізичних навантажень. Звичайно, можна потерпіти і почекати 48-72 години, поки біль пройде сама по собі, а можна форсувати відновлення з допомогою прийому риб'ячого жиру.

Прийом багатої омега-3 кислотами риб'ячого жиру зменшує біль і запалення, а заодно збільшує амплітуду рухів у суглобах — доведено плацебо-контрольованими дослідженнями. По всій видимості, ефект пов'язаний зі здатністю риб'ячого жиру зміцнювати клітинні мембрани, зменшувати оксидативний стрес, супроводжуючий виснажливі тренування, і знижувати запальну відповідь організму на високу фізичну активність. За рахунок підвищення ефективності регенеративних процесів ви зможете тренуватися частіше, працювати з більшою інтенсивністю, швидше прогресувати і досягати якісно інших результатів.


Причина 3. Ваш мозок потребує вашої допомоги


Експерименти показують, що риб'ячий жир покращує когнітивні функції, оскільки омега-3, в особливості ЕПК (ейкозапентаєнова кислота) і ДГК (докозагексаєнова кислота), сприяють розвитку і відновленню нервової системи. Подальші дослідження на здорових людях показали, що прийом омега-3 скорочує час реакції, покращує вищу нервову діяльність і прискорює прийняття рішень.

Доведено, що у літніх людей прийом риб'ячого жиру покращує функції мозку. Це підтверджує теорію, згідно з якою риб'ячий жир допомагає підтримувати розумові здібності в літньому віці.


Причина 4. Багато хто з нас хотіли б трохи схуднути

Дослідження показали, що прийом риб'ячого жиру посилює відчуття насичення після їжі і зменшує ймовірність того, що ви спокуситеся другою або третьою стравою. Якщо ви дотримуєтеся дієти з дефіцитом калорій і регулярно займаєтеся в спортзалі, з риб'ячим жиром ви досягнете більш високих результатів, ніж без нього.

Вчені вважають, що позитивний вплив риб'ячого жиру на динаміку зміни маси тіла пов'язано з його здатністю посилювати окислення жирів, тобто здатність вашого організму розщеплювати жири і використовувати їх в якості палива. А чим більше жиру розщеплюється, тим менше відкладається про запас, адже організм використовує жир для продукції енергії.


Причина 5. Економія глікогену для інтенсивних тренувань

Збільшуючи здатність організму використовувати жир в якості палива, риб'ячий жир допомагає вашим м'язам запасатися глікогеном. Ця новина повинна стати музикою для вух представників видів спорту, що вимагають витривалості. Тритижневий прийом риб'ячого жиру в комбінації із правильним харчуванням привів до посилення метаболізму жирів при виконанні вправ на витривалість. Схожі дослідження на тему впливу омега-3 на тренування і метаболічний відгук показали, що люди активніше використовують жирові запаси для отримання енергії і економлять м'язовий глікоген для самих інтенсивних навантажень.

Експерименти також показали, що прийом риб'ячого жиру допомагає серцю працювати ефективніше і в період відпочинку, і під час тренувань. Більш ефективне серце може доставити до працюючих м'язів більше крові, поживних речовин і кисню, а це має прямий позитивний вплив на фізичну працездатність.


Як поліпшити здоров'я і підвищити працездатність?


риб'ячий жир

Щоб зміцнити серце і підвищити фізичну працездатність, приймайте 1-2 грама ЕПК/ДГК в день. Якщо ви їсте жирну рибу 2-3 рази в тиждень, швидше за все, омега-3 жирів у вашому раціоні бракує. Але якщо риби в меню замало, подумайте про якісні добавки, які містять ЕПК і ДГК в пропорції 2:1 і не містять важких металів. Компанії зазвичай вказують на етикетці та на своєму сайті, що у них є результати незалежної експертизи, які підтверджують відсутність у добавці важких металів та інших можливих токсинів.

Оскільки прийом риб'ячого жиру може викликати розлад травлення або призводити до появи «рибного присмаку» у роті, краще приймати цю добавку під час їжі.

Хоча і не дуже часто, прийом омега-3 жирних кислот в дуже високих дозах може призводити до зниження згортання крові і уповільнення агрегації тромбоцитів. Тому, в більшості випадків рекомендують приймати не більше 4 грамів на день.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації